Kaz Dağlarında Dere Kenarı 3,5 Dönüm Bahçe


950,000 TL

ÇANAKKALE / AYVACIK / KIRCA KÖYÜ

İlan No
2402

İlan Tarihi
01-09-2022

TEKLİFİ VEREN KİŞİ
Şahsım adına

EN YAKIN KURULU SANTRAL
Göl santralı

M2
3497

TARLA FİYATI
1000000

TARLANIN KADASTRO YOLUNA YAKINLIĞI METRE CİNSİNDE
-15

TARLANIN TRAFOYA YAKINLIK ÖLÇÜSÜ (METRE)
-2

SANTRAL VASFI KALKINCA TARLA DURUMU
Bedelsiz mülk sahibine devri

TALEP ETTİĞİNİZ ORTAKLIK PAYI
Yatırımcıdan teklif almak istiyorum

ORTAKLIK HARİCİ DEĞERLENDİRİLECEK TEKLİFLER
Satmayı Düşene bilirim

TARLA KULLANDIRMA KARŞILIĞI ORTAKLIK SÜRESİ
15 (On Beş ) YIL VE ÜSTÜ

ARAZİNİZİN TAHMİNİ RÜZGAR DURUMU
ORTA ( 10da 5 Puanlama)

ARAZİNİZİN TAHMİNİ GÜNEŞLENME DURUMU
1 ile 14 saat güneş almakta

ARAZİ DE KURULABİLECEK SANTRALLER
Teknik Bilgim Yok

ORTAKLIK ŞEKLİNİZİ BELİRLEYİN
Gelir Ortaklığı

YATIRIMCIDAN EN AZ BEKLENEN GELİR ?
300000

YATIRIMCIDAN EN FAZLA BEKLENEN GELİR ?
3500000

Burcu Altay
Üyelik Tarihi : 01 Eylül 2022
Tel :

Gsm :
Güvenlik İpuçları

İlgilendiğiniz aracı veya emlak ilanını görmeden kapora olarak bir ödeme yapmayın, para göndermeyin.

Reklam Alanı
İlan Açıklaması

Çanakkale, Ayvacık, Kırca köyüne bağlı, yanından küçük bir dere akan, tapuda bahçe olarak geçen 3,5 dönüm arazinin etrafı ormanlarla kaplıdır. Dere son senelerde yazları kuruyor, kepçe ile havuz yapıldığı takdirde yazın su olur. Arazinin etrafı tellerle çevrili fakat eskidi, yer yer sağlamlaştırılması gerekli, ürün alınacaksa en alta bir sıra dikenli tel ya da en alta araziden çıkan taşlarla 30 cm bir taş duvar şart. 5 tonluk su deposu ve damlama sulama hortumlarımız atıl duruyor. 

 

Arazi Kırca köyüne bağlı, köy merkezinde değildir. Yanından toprak yol geçiyor. Kırcaya giden yoldan bir sapakla ayrılan toprak yol araziye kadar ormanın içinde dönerek en fazla 100 metredir. Araçla gidilebilir. Biraz gözü pek olmak gerek, yer yer yol daralıyor ve çukurlar var. Çaltı köyü yoluna asfalt dökülmüş, Kırca köyü yoluna da dökülmek üzere çalışmalar başlamıştır.


Yakınında Ayvacık göl barajı vardır. 

Yatırımcıdan en az beklenen ve en fazla beklenen gelirin aylık mı yıllık mı olduğunu anlayamadık. Asıl detayları konuşarak netleştirmeyi tercih ederiz.

 

KUYU açılabilir. Yanındaki arazide açılmıştır, dipte tatlı su var. Motorla dereden su çekip depoya doldurup oradan dağıtmak ya da tankerle su getirtip araziyi sulamak veya depoyu doldurmak da mümkün. Tertemiz tarım yapmak isteyen için uygun bir arazidir. Toprak sürülürken çıkacak taş, tel altlarına duvar örmek için kullanılabilir.

Bir iki yaz kış gidip gelip, ara ara grup olarak kalmak dışında ne yazık ki arazimizi hiç değerlendiremedik. Çocuğumuzun eğitimi dolayısıyla İstanbulda olmak zorunda olduğumuz için 6-7 yıldır neredeyse hiç ilgilenemedik. Yaptığımız her şey bu süre içerisinde kullanılmaz hale geldi. Bakıldığı takdirde gizli, saklı, ormanlarla çevrili bir cennet parçasıdır.

Organik, doğal veya permakültür ilkelerine uygun olacak şekilde tarım yapacaklar için tertemiz, şebeke elektriği olmayan bölgeye elektrik enerjisi sağlamak İçin uygun bir arazidir. Civarda bir taş ocağı vardır ve kimyasal atık bırakmamaktadır. Yakınlarında permakültür esasına göre gıda ormanı için çalışan bir grup ve doğal tarım yapan araziler var. Kırca köy Merkezi araçla 8-10 dakika mesafededir.


Konum
Benzer İlanlar
550 DONUM MARDIN GUNESI
500,000 TL
550 DONUM MARDIN GUNESI
500,000 TL
tarla
1,111 TL
 Kiralık, satılık veya ortaklık
11,111 TL
Reklam Alanı