Nasıl İlan Eklerim ?
  • NASIL ÜYE OLURUM ?

https://enerjiilan.com/register/  Bu adrese tıklayarak üyelik işleminizi 2 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz.

ÜYE OLDUKTAN SONRA SMS YADA E-POSTA İLE ÜYELİK ONAYI BEKLEYECEKMİYİM?

Hayır hızlı erişim ve hızlı hizmet almanız için Üyelikler yerine eklenen ilanlar onaya sunulmaktadır. Kayıt oluşturduğunuz gibi https://enerjiilan.com/login/ bu adrese girerek kayıt olurken oluşturduğunuz e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

  • İLANI NASIL EKLERİM?

https://enerjiilan.com/login/ bu sayfadan üyelik girişi yaptıktan sonra sitenin sağ üst kısmında yer alan İLAN VER butonuna tıklayarak ilan eklemeye başlayabilirsiniz.

  • REKLAM AMAÇLI TARAFIMA BİLGİLENDİRME YAPILMIŞ OLABİLİR Mİ?

Enerjiilan / Ortaklar Çevre A.Ş yazılı ve sözlü olarak bir il ile ilgili elinde yatırımcı talebi olmadan arazi arayışı ve bilgilendirmede bulunmaz. Bilgilendirmeler maliyetli olup maliyetleri yatırımcılarca karşılanmaktadır.

  • BİLGİLENDİRME NEDEN YAPILMAKTADIR?

Yazılı ve sözlü BİLGİLENDİRMELER şirketlerin yoğun iş gücünden ötürü yapılmaktadır. Şirketler arazi ve tarla alım yada kiralamasını ENERJİİLAN aracılığıyla yaptığında hem şirketler adına araştırma yapmış hem de en uygun arazi bilgilerinizi analiz ve raporlarla beraber şirketlere sunarak şirketlerin doğru yatırım yapmasını kolaylaştırmaktayız. ENERJİİLAN tarafından yapılan BİLGİLENDİRMENİN gayesi yatırımcılara daha çok seçenek sunmak ve sektörün arazi ve tarla temini misyonunu kazanmaktır.

  •  KURUMSAL WHATSAAP VE E-MAİL İLE GÖNDERİLEN ARAZİ BİLGİLERİ DEĞERLENDİRİLİR Mİ?

Hayır değerlendirilmez. Çünkü Enerjiilan sadece üyelerinin eklediği ilanları yatırımcıya göndermekte ve ilan sitesinde yayınlamaya yetkilidir. Üyesinin eklemediği bir ilanı hangi aracılıkla ENERJİİLAN’A ulaştırılmış olursa olsun ENERJİİLAN herhangi bir yatırımcıya göndermez ve sitesinde kendi yayınlayarak sorumluluk almaz. Ancak üyelik oluşturup ilan ekleyen ve Enerjiilan yöneticileri tarafından onaylanan ilanlar ENERJİİLAN’DA yayınlanır ve yatırımcıya gönderilir.

  • ENERJİİLAN’DA EKLİ BİR İLANIMI DÜZENLERSEM YAYINDAN KALKARMI?

Evet Enerjiilan da eklediğiniz ve onaylanarak yayına alınan ilanınızda güncelleme ve düzenleme yaptığınızda ilanınız yayından kalkar. Ancak destek@enerjiilan.com yada Kurumsal Whatsaap İletişim Hattı olan  :05527859093 nolu iletişim numarasına yazılı olarak iletmeniz durumunda 2.bir onay ve ücret talep edilmeden ilanınız tekrar yayına alınır.

  • İLANIMI GÜNCELLER YADA DÜZENLERSEM YAYINDAN KALKMASININ GEREKÇESİ NEDİR?

1.       Aynı arazi bilgisi yerine kullanıcıların 2.bir arazi bilgisi eklememesi

2.       Sattığı yada kiralık kullandırdığı arazisi yerine 2.bir araziyi eklememesi

3.       Yatırımcılara arazi bilgileri gönderildiği için son güncel ve düzenlenmiş hali yerine Enerjiilan’ın eski bilgileri Yatırımcıya göndermemesi

4.       Sahte ,fake ve reklam içerikli yayınların önlenmesi

5.       Yasaklı ürünler olarak kanunda gösterilen ürünlerin satılıp satılmamasının denetlenmesi gibi bir çok gerekçesi vardır. Ancak Enerjiilan’a güncelleme yapıldığı üye tarafından iletilmesi durumunda 2.bir ücret almaksızın ilan tekrar onaya ,şirketler sunumuna ve yayına alınmaktadır.

  • YERLİ YATIRIMCI ARAZİ YADA TARLAMA TALİP OLDUĞUNDA NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Yatırımcı olsun yada olmasın sitemiz Google arama tanımlı bir web sitesi olduğundan yatırımcı harici bir internet kullanıcısı da satılık yada kiralık arazi ararken ilanınıza ulaşabilir ve doğal olarak talip olabilir. Taşınmaz satarken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar

1.       Talep ettiğiniz ücreti almadan noter ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü  gibi kurumlarda hiçbir evrak ve belgeyi imzalamayınız.

2.       Sizlere olası yapılacak EFT  yoluyla ödemelerde bankanızla görüşmenizi ve olası EFT yatıran tarafın EFT ‘Yİ iptal etmesini ret ettiğinizi beyanla EFT aracılığı ile sizlere intikal edilen ücretin güvenirliğinden emin olmalısınız

3.       Alıcının TRAMPA ve TAKAS yoluyla arazi karşılığında hisse ve araç gibi alışverişlerde TRAMPA ve TAKAS konusu olan taşınır taşınmaz her türlü edimin piyasa araştırmasını yapmalısınız

4.       Vadeli ve taksitli satışlarda mutlaka arazi ve tarlanızın değerinde ve değer tespit şirket ve kurumlarının beyanına dayanarak bir teminat almalısınız.

5.       Olası şüphelendiğiniz ve satış deneyiminiz yoksa Gayrimenkul Danışmanlığı yapan bir işletmeciden sadece satış konulu bir danışmanlık hizmeti mutlaka almalısınız.