www.enerjiilan.com Üyelik Sözleşmesi

ENERJİİLAN BİREYSEL ÜYELİK SÖZLEŞMESİ " Mesafeli Satış Sözleşmesi " 

SÖZLEŞME TANIMI

 1. MADDE SÖZLEŞME TANIMI
  1. İşbu Bireysel Üyelik Sözleşmesi (bundan böyle “Bireysel ENERJİİLAN üyelik Sözleşmesi” olarak anılacaktır); İşbu üyelik sözleşmesi aynı zamanda MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ niteliğinde ve itibarındadır.“Atatürk Mah.205 Nolu SokNo:11/A Kahta/Adıyaman ” adresinde mukim 0130637385 Vergi Kimlik Nolu işletme namına ve hesabına (bundan böyle kısaca " ENERJİİLAN " olarak anılacaktır)  www.ENERJİİLAN.com Portalına üye olmak için işbu Üyelik Sözleşmesi ile ayrılmaz parçası olan eklerine ve www.ENERJİİLAN.com Portalında yer alan şartlar ile kurallara onay veren "ENERJİİLAN BİREYSEL ÜYE" olarak anılacaktır. Bireysel üyeler dışında hangi cihaz ve internet ağıyla bağlanmış olursa olsun üyelik ve yönetici panel girişi yapmamış tüm ENERJİİLAN’A erişim sağlayanlar kullanıcıdır. Çözüm Ortağı ENERJİİLAN adına sorumluluk yükü üstlenen anlaşmalı şirket yada kuruluşlardır.

TARAFLAR 

 1. MADDE TARAFLAR 
  1. İşbu madde bu sözleşmede ki tarafları açıklamada ve ilan etmektedir.
  2. Bu sözleşmeyi onaylayanlar işbu sözleşmede ki bu sözleşme dayanağında taraf ve sorumluluk kabul etmektedir. 
  3. Taraflar aşağıda olduğu gibidir.
   1. ENERJİİLAN “ENERJİİLAN BİREYSEL ÜYELİK SÖZLEŞMESİ’NİN 1.MADDESİNDE” “Atatürk Mah.205 Nolu SokNo:11/A Kahta/Adıyaman ” adresinde mukim 0130637385 Vergi Kimlik Nolu işletme namına ve hesabına çalışan işletme olduğu ifade edilmekte ve kabul edilmektedir.
   2. ÜYE  ENERJİİLAN BİREYSEL ÜYELİK SÖZLEŞMESİ’NİN 1.MADDESİNDE beyan ve açıkça ifade edilen portal yani www.ENERJİİLAN.com adresine erişim sağlayan kullanıcıların işbu ENERJİİLAN BİREYSEL ÜYELİK SÖZLEŞMESİNİ kendi rızasıyla okuyan ve onaylayarak kayıt oluşturan KAYITLI KULLANICILARI ifade edilmekte ve kabul edilmektedir.
   3. PORTAL: 0130637385 Vergi Kimlik Nolu işletme namına ve hesabına çalışan ve 0130637385 Vergi Kimlik Nolu işletme tarafından yazılım,grafik ve kodlamalarla oluşturulmuş www.ENERJİİLAN.com adın ki web sitesinin işbu sözleşmede ki kısa tanımı olarak ifade edilmekte ve kabul edilmektedir.
   4. KULLANICI: Hangi cihaz ve internet ağı aracılığıyla bağlanmış olursa olsun ; Her hangi bir kaydı ve işbu sözleşmede ki ÜYELİK ifadesine uymayan sadece portala geçici erişim sağlayan internet kullanıcılarına verilen isim olduğu ifade ve kabul edilmektedir. 
   5. ÇÖZÜM ORTAĞI : 0130637385 Vergi Kimlik Nolu işletmenin Ortaklar Çevre A.Ş olarak vergi yükünü paylaştığı şirketin ve portalda herhangi bir ortaklığı ve hissesi olmayan adı geçerek ifade edilmiş şirket yada kuruluşları ifade ettiği kabul edilmektedir.

BİREYSEL ÜYELİK ŞARTLARI " ÜYE " 

 1. MADDE BİREYSEL ÜYELİK ŞARTLARI
  1. İşbu sözleşme kuralları işbu sözleşmeyi hangi cihazdan bağlanmış ve hangi internet kullanım ağıyla erişim sağlamış olursa olsun ONAYLAYAN tüm kullanıcıları ÜYE olarak tanımlayacak ve kabul edecektir. 
  2. Bireysel üyeler kendi bireysel mülkiyetleri haricinde TİCARİ AMAÇLI komisyon,pay ödenek ve benzeri Gayrimenkul Mesleği faaliyeti olarak nitelendirilecek sürekliliğe ve tekrarlanmaya dayalı bir TİCARİ FAALİYET içine giremezler.
  3. Kullanıcı işbu sözleşmeyi onaylayarak aşağıda ki 1. madden 11.maddeye sıralanmış ve maddelendirilmiş şartları taşıdığını kabul ve beyan etmektedir. 
   1.                1.18 Yaşını doldurmuş olmak 
   2.                2.Mobil ve bilgisayar tabanlı cihazlardan web sitelerine adres kullanılarak erişim sağlamayı biliyor olmak 
   3.                3.işbu sözleşmeyi onaylamada ve bilişim araçlarını kullanmada hukuken kısıtlı olmamak 
   4.                4.ENERJİİLAN tarafından daha önce üyeliği silinmiş yâda banlanmış bir kullanıcı olmamak 
   5.                5.Üye olacak kullanıcı ilan eklediğinde ENERJİİLAN tarafından kendisine e- arşiv faturası gönderileceğinden ötürü sistemde belirttiği email adresi doğru ve gerçek bir email adresi olmak zorundadır. 
   6.                6.Üye belirttiği yanlış ve gerçeği yansıtmayan bir e-mail adresi karşısında fatura almadım itham ve gerekçesinde bulunamaz.
   7.                7.Halk arasında EMLAKÇILIK olarak ifade edilen Gayrimenkul mesleğinde yasal yâda gayrı yasal bir iş ve ticaret ilişkisinde bulunmamak “ Komisyon, herhangi bir ölçekte ki para karşılığında aracı olmamak” iş bu kişiler bireysel değil ancak kurumsal üye olarak kabul edilebilir.
   8.                8. Alkol ve madde bağımlısı olmamak 
   9.                9.T.C sınırları içinde yada dışında Türkiye Cumhuriyeti tarafından örgüt olarak kabul edilen bir terör örgütü ile iktisatlı, bağlantılı sempatizan ve partizan olmamak 
   10.                10.Dolandırıcılık ,ticari yolsuzluk vergi kaçakçılığı gibi suçlardan hüküm almış olmamak 
   11.                11.ENERJİİLAN kurulma ve kullanma hedefinin dışında üyelerle yazışmak ve ikinci bir ürün yada hizmete yönlendirme amacıyla Üyelik oluşturmamak 
   12.                12.Ülkemizde faaliyette olan tüzel anlamda varlığını ispat etmiş herhangi bir İLAN KURULUŞU tarafından hesabı dolandırıcılık ve şüpheli işlem mazeret ve iddialarıyla üyeliği geçici ve kalıcı olarak banlanmış, engellenmiş yâda silinmiş olmamak 
   13.                13.Kolay erişim ve iletişim kurmak için kullanıcının en az bir iletişim  cihaz yada aracına sahip olmak 

PORTALIN ÜYEYE SUNDUĞU HİZMETLER " PORTAL " 

 1. PORTALIN ÜYE’YE SUNDUĞU HİZMETLER
  1. Belli kategorilerde ücretli belli kategorilerde Ücretsiz İlan kabul etmek  
  2. Üyelerin İlan’da düzenleme yapmasına teknolojik yada teknik alt yapıyı sağlamak 
  3. Önerilmiş bölgelerde eklenmiş bir ilan ise alıcı taliplerine ve yatırımcılara arazi bilgilerini ve üyenin iletişim bilgilerini ÜCRETSİZ göndermek  
  4. İlanın internette linkine girilmesi durumunda internette görünmesini sağlamak 
  5. Üyenin yayınlanmamış bilgi, eylem ve verilerini korumak ve üyelik faaliyeti sonrasında silerek 2.bir kuruluş yâda şirket tarafından erişilmez olmasını sağlamak 
  6. Tarla, Bağ Bahçe, Arazi ve benzeri taşınmazlar konusunda üyenin sorduğu soru ve sorulara profesyonel cevap bulmak ve yanıltmamak 
  7. Üye’nin ili ilçesi yada mahallesi biliniyorsa yatırımcı üyenin bulunduğu bölgede arazi,tarla ve benzeri bir mülkiyet aradığında Üyeye ücretsiz BİLGİLENDİRME sms’si göndermek 
  8. Üyenin teknik ve iş modeli ile ilgili her türlü önerisini dinlemek cevaplamak ve değerlendirmek 
  9. KVKK tüm ödevlerini üyeye karşı yerine getirmek 
  10.                10.ENERJİİLAN 1.maddeden işbu maddeye kadar ki yükümlülüklerini Hizmet olarak kabul ve beyan etmektedir. 

BİREYSEL ÜYELERİN PORTALDA Kİ HAKLARI

 1. MADDE BİREYSEL ÜYELİK HAKLARI VE UYMASI GEREKEN KOŞULLAR
  1. Üyelik oluşturarak başka üye tarafından ilan eklemiş kullanıcılarla iletişim sağlayabilir 
   1.                1.Üye yatırımcı pozisyonunda alıcı olarak 
   2.                2.Üye mülk satın almak isteyen birey olarak 
   3.                3.Üye mülküne yakın mülkü olması ve ilan eklemeden önce fiyat önerileri alması amacıyla Üyelerle diyalog ve iletişimini kısa ve anlaşılabilir olmasını sağlayabilir.  
   4.                4.Sokak dili olarak nitelendirilen nezaketten bağımsız sohbetlerde bulunmamak 
   5.                5.Cinsiyet,ırk,dil,din ve benzeri her türlü ayrımcılığı ifade eden ve duygusal olarak hissettiren bir diyalog ve iletişimden kaçınmak 
   6.                6.Satıcı yada alıcının maddi durumu ve olanakları ile alay etmekten ve iletişim muhatabını küçük düşürmekten kaçınmak 
   7.                7.Pazarlık ve mülk konulu iletişimlerde arayanlara argo ve benzeri sert hitaplarda bulunmamak 
   8.                8.Gelen teklifleri değerlendirmeden yada cevap vermeden ret etmemek 
   9.                9.Üye hazırladığı içerikten sorumluluğu kabul ve beyan eder
   10.                10.üyeleri ENERJİİLAN haricinde ve dışında bir ürüne ve hizmete yönlendirmemek 
   11.                11.Reklam ve reklam konusu olacak bir iletişim sağlamamak 
   12.                12.Bireyler arasında sürekliliğe dayalı bir iletişim aracı gibi kullanmamak şartlarıyla üyelik oluşturan her birey ENERJİİLAN’IN 5.Maddede ki 1. alt madde haklarından faydalandırılır.
  2. İlan için talep edilen ve ENERJİİLAN tarafından belli tarih ve esnalarda artırılan yada düşürülen ilan ücretini ödemesi şartı ile “süreli ilan “ekleyebilir.
   1.                1.SÜRELİ İLAN Süreli ilan belli bir zamanda eklenmiş ve eklendiği zamanı ENERJİİLAN tarafından ispat edilebilir olan bir ilanın yayından kalkacağı süreyi temsil etmektedir. 
   2.                2.SÜRESİZ İLAN Süresiz ilan ENERJİİLAN tarafından beyan edilen sözleşmeleri temsil etmektedir. 
  3. Üye birden fazla üyelik açmayacağını kabul ve beyan eder. 

İLAN EKLEME ŞARTLARI

 1. İLAN EKLEME ŞARTLARI 
  1. İlan Ekleme Hakkı 
  2. İlan Eklerken Uyulması Gerekilen Kurallar 
  3. İlan’da Düzenleme Hakkı 
  4. İlan’ın Yayından Kaldırılmasında İzlenecek Yollar

İlan Ekleme Hakkı 

 1. İLAN EKLEME HAKKI 
  1. ENERJİİLAN’da üyelik vasfı kazanmış her kullanıcı ilan ekleyebilir
  2. Her üye ENERJİİLAN’A ilan ekleme hakkına sahiptir.Eklenen ilanlar 2 aşamada kabul edilmektedir.
   1. 1.Aşama Pasif ilan pozisyonunda ve sıfatında kabul edilen ilanlar 
    1. Pasif ilanlar ENERJİİLAN tarafından onaylanmayan yada ret edilen ilanlardır
    2. İşbu Pasif ilanlar üye ve ENERJİİLAN haricinde kimsenin erişemediği ve görülmediği ilanlar. 
   2. 2.Aşama Aktif ilan pozisyon ve sıfatında kabul edilen ilanlardır.
    1. Aktif ilanlar Üye,ENERJİİLAN ve tüm kullanıcı ve üyeler tarafından görünen ve görüntülenebilinen ilanlardır. 
    2. Aktif ilanlar ÜCRETLİ KATEGORİLER’DE VERİLMİŞ BİR İLAN OLMASI DURUMUNDA ilan ücreti ödenmedikçe gerekçesiz pasif ilan olarak değerlendirilebilinir. 
    3. Sehven yada başka gerekçelerle onaylanmış dahi olsa ENERJİİLAN tutanaksız ilan pasife etme hakkına sahiptir.
  3. Her üye eklediği ilan da düzenlediği ve yayına sunduğu içerikle sorumludur.
  4. Tekil bir ilanda resim ekleme sınırı 35 fotoğrafla sınırlıdır. 
  5. Üyeler sahip oldukları mülk sayıları sınırıyla ilan ekleme hakkına sahiptir. 
  6. Üyeler ticari bağı ve ilişkisi amacıyla komisyon almak için satış işleminde BİREYSEL ÜYELİKLE bulunmayacağını kabul ve beyan ederler.
  7. Eklenen ilanda harita servisi GOOGLE kuruluşundan alındığından ötürü haritada yer gösterimi için her türlü tasarruf GOOGLE kuruluşuna aittir. İlan eklenirken haritadan kaynaklı her türlü çıkmaz ve uyuşmazlık üye ile GOOGLE kuruluşu arasındadır. ENERJİİLAN işbu konuda sorumluluk kabul etmemektedir. 
   1.                2.İlan Eklerken Uyulması Gerekilen Kurallar 
    1. Eklenecek ilanda kategori seçimi ilan ekleyen üyeye aittir. 
    2. Üye eklenecek ilan içeriğine 35 fotoğraftan fazla fotoğraf eklemeyeceğini taahhüt eder
    3. Üye ilan eklerken ENERJİİLAN tarafından form içinde istenen ilan form bilgilerini eksiksiz girmekle sorumludur. 
    4. İlana konu olan taşınmazda varsa bir yapı ; Yapının resmi durumu arsa yada tarlada ki payı açıklamalarda bulunulması zorunludur.
    5. Ancak gerçek ( REEL) hayatta var olan ve tüm yasal tasarrufu üyeye ait olan taşınmazlar ilan konusu olarak İLAN itibarında değerlendirilebilinir 
    6. Olmayan yada istikbalde olması hedeflenen bir mülkiyet ve taşınmaz ilan konusu olamaz 
    7. Tüzel bir kurum tarafından ŞERH konulan bir taşınmaz ilan olarak eklendiğinde, satışı yasaklayıcı yâda taşınmazı ortadan kaldırmayacağı ve taşınmazın istikbalde haklarını yitirmeyeceği durumlarda İlan konusu olabilir. 
    8. İlan konusu edilecek bir taşınmazın ŞERHLİ olması durumunda hangi kurum tarafından şerh konulduğu Şerhin konusu varsa süresi ve gerekçesi açıklamalarda teyit edilmek zorundadır. 
    9. İlana konu taşınmazın alıcı bulması için gerçeği yansıtmayan yada var olan bir bilginin yanlış ve daha etkileyici anlaşılacağı şekilde “ Kelimelerde sapma,süsleme gerçeği yansıtmayan ifade, gerçeği saptıran yada gerçek olanın anlaşılmasını engelleyecek” bir söz tekniği kullanılamaz. 
    10.               10.üye ilan eklerken İlan kayıt formunda kayıtlı bilgiler olarak kabul edilen m2 ,parsel ve ada bilgisi , fiyat başta ve öncelikte olmak üzere her türlü istenen bilgiyi ancak ilan konusu olan taşınmaz bilgilerinde ki bilgilerle eşleşecek şekilde belirtebilir. 
    11.               11.Belli bir bölge ve alandaki bir yada birden fazla taşınmaz ilan olarak eklenerek bölge ve alanlarda ki gayrımenkullaerin değeri tetikleyici ,etkileyici FAKE İLAN olarak nitelendirilen ilan eklenmesi yasaktır. 
    12.               12.Alıcı bulunmuş ilanlarda üye tapu işleminden en fazla bir işgünü sonrasında eklediği ilanı kendi kaldırmak zorundadır. 
    13.               13.Ekli aktif  ilanı bulunan üye ile her türlü hukuki çıkmaz yada yargı yoluna müracaat edildiğinde üyenin eklediği ilan TEDBİR TUTANAĞI ile askıya alınır. 
    14.               14.Ekli Aktif ilanı bulunan üye üyeliğine son vermesi durumunda ekli ilanın kalmasını talep edebilir.
    15.               15.Ekli pasif ilanı bulunan üye üyeliğini sonlandırması yada ENERJİİLAN tarafından sonlandırılması durumunda ekli tüm pasif ilanları ile beraber kayıt silinir. 
    16.               16.İşbu sözleşmenin 5.maddesinde ki 4.alt maddesinin 12,13,14,15 maddelerinde ki silme işlemleri gerçekleşse dahi üyenin eklediği Aktif ilan üye tarafından bildirilmediği sürece kayıtlarda süresi tamamlanana kadar ENERJİİLAN tarafından ekli ve yayında kalır. 
    17.               17.İşbu sözleşmenin 5.maddesinde ki 4.alt maddesinin 12,13,14,15 maddelerinde ki silme işlemleri süre ile sınırlıdır. Süresi biten ilanlar Üyelik silinmiş kullanıcılarda tamamlanması durumunda kalıcı olarak silinir. 
    18.               18.İlan eklemeden önce her üye üyelik panelinde ki bilgileri eksiksiz doldurmak zorundadır. 
     1. Üyelik oluşturulduktan sonra üyelik panelinde yer alan BANA ÖZEL alanında ki ÜYELİK BİLGİLERİM adlı alana gitmek ve sayfada istenen bilgileri doldurmak zorundadır.
     2. Üyelik bilgilerini doldurmamış kişilere e-arşiv faturası gönderilemeyeceğin doğacak hukuki zarar ve yaptırımlarda ÜYE KENDİSİ sorumludur. 
    19.               19.Üyelerimiz ilan eklerken ENERJİİLAN’IN talep ettiği form bilgilerini doldurmak zorundadır. 
    20.               20.ENERJİİLAN’DA yada başka bir ilan kuruluşunda ki ilanı taklit eder nitelikte ilan eklenip KOPYALA YAPIŞTIR kullanılarak ilan eklenmesi yasaktır. 
    21.               21.İlan’a konu olan taşınmazların sorumlu olduğu varsa sözleşmelerin açıklamalarda yer alması zorunludur 
    22.               22.İlana konu olan taşınmazların satışında her ne kadar sorun teşkil etmezse de varsa bir borcu açıklamalarda açıkça ifade edilmek zorundadır 
    23.               23.İlan eklerken telif ve sanat fikirleri hakları gibi zaman damgalı tüzel kurumlarca onaylanmış yada kabul edilen bir görseli üye kendi panelinde ilan konusu yada görseli olarak kullanamaz.Kullanması durumunda olası teyit ve ispatlarda sorumluluk tamamen üyeye ait olup ,her türlü hukuki çıkmaz ve tazminat karşısında üye sorumluluğu tüm tüzel ve özel kuruluşlara karşı kabul ettiğini kabul ve beyan eder.
    24.               24.BİLGİLENDİRME mesajı almamış bir üye eklediği ilanın yatırımcılara gönderilmediği ve sunulmadığı husus ve konularında ENERJİİLANı sorumlu tutamaz. 
    25.               25.İlan eklerken üye anlaşılır ve Türkçe kurallarına uygun bir dil kullanarak ilan eklemek zorundadır. 
    26.               26.Hatalı eklenen fotoğraf ve görsellerin tespiti durumunda ilan Aktif ilan olması durumunda AKTİF İLAN niteliğini kaybederek pasif ilan’a ENERJİİLAN tarafından dönüştürülür. Pasif ilana dönüştürülmüş AKTİF İLAN için hatalı fotoğrafı üye düzenledikten sonra ilanını tekrar yayına alınması için üyelik panelinde yer alan BANA ÖZEL alanında ki TİCKET alanında talep oluşturmak zorundadır. 
    27.               27.TİCKET kullanmada başarılı olmayan kullanıcılarımız info@ENERJİİLAN.com adresine e-mail atarak da işlemlerini gerçekleştirebilirler. 
    28.               28.ÜCRETLİ İLAN kategorisinde verilen ilanlar için üyeler ÜCRETSİZ İLAN YAYINI talep edemezler 
    29.               29.ÜCRETSİZ kategorilerde ki ilanlar için üyeler ÜCRETLİ İLAN kategorine ait bir ilanı giremezler. 
    30.               30.İlan eklendikten ve ENERJİİLAN tarafından yayına alındıktan sonra KULLANILMIŞ DİJİTAL ÜRÜN olarak değerlendirileceğinden ötürü ücret iadesi hakkı ortadan kalkar.
    31.               31.Hiçbir ilan kategorisinde hiçbir üyemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca YASAKLI ÜRÜN olarak kabul edilen bir ürünü ilan konusu olarak kullanamazlar. 
    32.               32.Ancak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bir üye ilan ekleyebilir. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımız ancak ülkelerinde bir temsilcisi olması durumunda ilan ekleyebilirler.Temsilcisi olmayan üyeler info@ENERJİİLAN.com adresine durumunu iletmek zorundadır. 
    33.               33.Üyenin üyelik profilinde ki iletişim bilgileri haricinde açıklamaya 2.bir iletişim bilgisi girmesi yasaktır. 
    34.               34.İLAN ONAY SÜRECİNDE İZLENEN YOLLAR
     1. ENERJİİLAN eklenen ilanın onayını gerçekleştirirken aynı parselde ekli bir ilan olup olmadığına
     2. İlanın gerçek bir ilan olup olmadığına 
     3. İlanın mali ve muhasebe konulu ENERJİİLAN’a karşı bir ödevi olup olmadığına 
     4. Açıklamalarla fotoğrafların gerçeği yansıtıp yansıtmadığına 
     5. BİLGİLENDİRME yapılmış bir bölge olup olmadığına 
     6. BiLGİLENDİRME yapılmış bir bölgeden ilan eklenmişse m2 ve diğer bilgilerinin sunumlarda sergilenmek için yeterli bilgi olup olmadığına bakarak onay verir
   2.                3.İlan’da Düzenleme Hakkı 
    1. GEREKÇELİ DÜZENLEME HAKKI 
     1. Parsel ve Ada bilgisi düzenleme 
     2. İçerisinde yapı bulunan taşınmazlarda ise ARSA PAYI düzenlemesi haklarını üyelerimiz ancak tüzel bir kurum tarafından yapılan düzenleme ve değişiklikleri belgeleyerek yada hata ve sehven Parsel ve Ada bilgilerini değiştirdiklerini bildirmek zorundadır. 
     3. Gerekçelerini bildirmeyen üyeler ilan konusu olan taşınmazlarda ilana ait PARSEL yahut ADA bilgisi değişikliğine gittiği zaman ENERJİİLAN tarafından bir Düzenlediği ilanını sildiği Ada ve Parsel bilgisi değişen ilan konusu olan taşınmazın yeni bir ilan olduğu kabul edilir. 
     4. Üye gerekçeli düzenleme hakkının 1.alt maddesinde ki haklılığını dilediği zaman ispat etme özgürlüğü vardır.ENERJİİLAN hak arayışı işbu ilan düzenleme alanlarında sınırlamamaktadır. 
     5. Üye Gerekçeli Düzenleme hakkından yararlanması için düzenleme talebini TİCKET alanından yada info@ENERJİİLAN.com ‘a email aracılığı ile iletirken gerekçesini de TARANMIŞ BELGE olarak sunmak zorundadır.
     6. Gerekçesini gönderen ve tüzel haklılığı olan bir belge niteliği olan her türlü gerekçe ENERJİİLAN tarafından kabul edilmek zorundadır. 
     7. Aktif bir ilanda GEREKÇELİ DÜZENLEME YAPILDIKTAN SONRA gerekçesini bildiren ve ilanını tekrar yayına alınmasını talep eden üyeden DÜZENLENEN AKTİF İLAN için 2.bir ücret talep edilemez. 
     8. İşbu sözleşmenin 5.maddesinin 4.alt maddesinin 3.maddesinin G (g) maddesinde yer alan tanım AKTİF ÜCRETLİ KATEGORİDE İLAN VERMİŞ ilanlar içindir. Pasif ilanlar yada ücreti ödenmemiş ve tahsil edilmemiş ilan ekleyenler üyeler yararlanamaz. 
    2. GEREKÇESİZ DÜZENLEME 
     1. Fiyat güncelleme 
     2. Başlık düzenleme 
     3. Açıklama düzenleme 
     4. İletişim bilgilerini düzenleme konu ve mazeretlerin hiçbirinde ÜYE ENERJİİLAN kuruluşuna GEREKÇE GÖNDERMEK ve SAVUNMA yapmak zorunda değildir. 
     5. Gerekçeli olsun olmasın ücreti tahsil olmuş bir ilan için ENERJİİLAN ilan düzenlemiş mazeretiyle ÜYEDEN 2. BİR  ÜCRET TALEP EDEMEZ.
     6. Gerekçeli olsun olmasın,Ücretli olsun olmasın her ilanında düzenleme yapmış üye ilan numarasını TİCKET alanında yada üyelik bilgilerini info@ENERJİİLAN.com ‘a email aracılığı ile iletmek zorundadır. 
   3.                4.İlan’ın Yayından Kaldırılmasında İzlenecek Yollar
    1. 1.Maddeden alt maddelere ,alt maddeden harf tanımlı maddelere kural ihlali yapmış üyelerin ilanını ENERJİİLAN yayından kaldırma hakkına sahiptir. 
    2. Yayından kaldırılan ilanların gerekçesi üyeye e-mail yada SMS aracılığı ile iletilmesi mecburidir. 
    3. Düzenlemenin tamamında Üye yükümlülüklerini yerine getirene kadar ilanları yayından kalkar. YAYINDAN KALKAN HER BİR İLAN İÇİN Ek 1 de yer alan YAYINDAN SÜRELİ ALINMA TUTANAĞI düzenlenir.
    4. İlan yayından kaldırılırken tekrar yayına alınmayacak ilanlar için ise Ek 2 de yer alan YAYINDAN SÜRESİZ ALINMA TUTANAĞI düzenlenir.
    5. Yayından Süresiz Alınma Tutanağı sonrasında üye kural ihlali yaptığından kaynaklı tutulmuş tutanak savunmasını yapma hakkı vardır.
    6. Veri koruma adına temelli silinmiş üyelik ve ilanlarda ki tutulmuş tutanak sonrasında veriler tamamen silineceğinden ötürü ÜYE HAKLI çıkması sonrasında yeniden üyelik oluşturma yineden ilan ekleme ve ücretini ödediği AKTİF İLANI varsa Aktif ilanı süresi boyunca yeniden bir pasif ilanını Aktif ilan ettirme gibi hakları vardır. Üyelerin her türlü maddi hakkı PAYTR A.Ş tarafından ENERJİİLAN bünyesinde koruma ve güvence altındadır. 
    7. Yayından kaldırılan ilanların TUTANAĞI aynı gün içinde doldurulmak zorundadır. 
    8. Yayından kaldırılan ilan ve sonlandırılmış üyelik karşısında her türlü müracaatı “Atatürk Mah.205 Nolu SokNo:11/A Kahta/Adıyaman yazılı yada info@ENERJİİLAN.com adresine dijital kayıtlı anlatım ile bildirebilirler. “ 
    9. Yayından kaldırılan ilan ve sonlandırılmış üyelik karşısında her türlü müracaatı ÇÖZÜM ORTAĞIMIZ ORTAKLAR ÇEVRE SAN.VE TİC.A.Ş.ALTINŞEHİR MAH. 30169 SK. NO: 1 İÇ KAPI NO: 10 MERKEZ/ ADIYAMAN adresine yazılı olarak gerçekleştirebilirler. 
 1. MADDE ENERJİİLAN üyeye karşı sorumluluğunu eksiksiz bir disiplinle karşılamak zorundadır.
 2. MADDE ENERJİİLAN’IN ÜYEYE KARŞI SORUMLULUĞU " İADE HAKLARI "  
  1. Üyelik müracaatlarını kabul etmek 
  2. Eklenen ilanları incelemek 
  3. Kullanıcıların üyeye ulaşmaması durumunda tüm iletişim bilgileri ile üyeye ulaşmak ve üyeye ulaşamayan kullanıcının bilgilerini üye ile paylaşmak 
  4. ENERJİİLAN portalın da üye bir ilanı için mesaj aldığında üyeye email atmak ve mesaj aldığını belirtmek 
  5. İlan ekleyen üyenin ilanını en fazla 90 saat inceleme süresini aşmayacak şekilde onaylamak 
  6. Yayına henüz alınmamış ve inceleme süresinde ilanlarda ki olası iade taleplerini mesai saatleri içinde değerlendirmek ve sonuçlamak 
   1.                1.Mesai saatleri hafta içi 09:00  ile 18:00 arasındadır.
   2.                2.Yayına alınmamış ilanların iade talepleri incelendikten 5 saat sonra iade edilmek zorundadır. 
  7. Yayın süresi boyunca ilanda ki değişiklik ve düzenlemelerde üyeye onay ve inceleme hizmeti sunmak 
  8. ENERJİİLAN ; Deprem yangın,salgın ,doğal gaz patlaması,siyasi darbe,idareci ve yakınlarının ölümleri,ağır hastalık grev,sunucu taşıma,siber saldırılarda ve benzeri durumlarda olası silinecek veri ( Üyelik bilgileri ve İlan ekleme) üyeden tekrar eklemesini talep etme hakkı ve üyenin iade talep etmeden verileri tekrar girme zorunluluğu vardır. 
  9. Üyenin kişisel verisini koruma 
  10.                10.İşbu üyelik sözleşmesinde ki görev ve ödevleri harfiyen uygulama 
  11.                11.Ücret tahsillerinde üyeye fatura kesme ve fatura gönderme sorumluluğundadır.
  12.                12.ENERJİİLAN üyenin üyeliği ve ilanı ile ilgili dilediği belgeyi yılda 2 kere talep etme hakkına sahip olduğunu ENERJİİLAN kabul ve beyan eder.
  13.                13.Üyenin eklediği bir ilanın satın alınması ,talip ,alıcı ve yatırımcı bulması sonrasında ENERJİİLAN hiçbir isim ve gerekçe ile ilan yayın ücreti haricinde üyeden komisyon ve diğer mazeretlerle ÜCRET TALEP edemez olduğunu kabul ve beyan eder. 
  14.                14.ENERJİİLAN BLOG alanında ki ENERJİİLAN açıklamaları kategorisinde ki her türlü sözleşme maddesini yayınladıktan 24 saat sonra yayınlanmış sözleşme maddesi kategorisine bakılmaksızın işbu sözleşmenin bir eki olarak kabul edileceğini ENERJİİLAN kabul ve beyan eder.  
  15.                15.ENERJİİLAN üyesinin talebini 2 yıl süre ile ENERJİİLAN haricinde 2. şahıs ve kişilerin ulaşamayacağı şekilde saklamayı kabul ve beyan eder. 
  16.                16.GARANTİ VERMEME 
   1.                1.ENERJİİLAN eklenen ilanların 100 de 100 () satın alma yada muhatap bulma garantisi vermez
   2.                2.ENERJİİLAN eklenen bir ilanın her ENERJİİLAN’A erişim sağlayan kişilerin 100 ilanın görmesi garantisini vermez
   3.                3.Kullanıcılar her eklenen ilanı inceleme ve muhatap olup ilişki kurma gibi sorumluluklarla Üyeye karşı sorumlu değildir. 
   4.                4.Düzenleme ve güncelleme yapılmış ilanlar ENERJİİLAN’A bildirilmediği sürece kendiliğinden yada ENERJİİLAN tarafından sonradan incelenerek yayına alınması garantisi verilmemektedir. Ancak ilan sahibi üye ilanında düzenleme ve güncelleme yaptığını ENERJİİLAN’A bildirmesi durumunda güncelleme ve düzenleme yapılmış ilan yayına alınır. 
   5.                5.ENERJİİLAN oluşturulmuş üyeliği ve eklenen ilanı tüm verileriyle alıcı ve ziyaretçi bulmaması durumunda www.enerjiilan.com adresinde alıcı bulması için paylaşabilir ve eklenen ilanları diğer ilan sitelerinde yarar ve fayda sağlama amacıyla paylaşabilir. 
 3. MADDE ÜYENİN ENERJİİLAN’A KARŞI SORUMLULUKLARI
  1. Her üye işbu sözleşmelerde ki tüm ana,alt ve harf tanımları tüm madde ve anlatımlara uyacağını kabul ve beyan eder 
  2. Üye, işbu Üyelik Sözleşmesi uyarınca portalda  yayınlayacağı ilan içeriklerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (“FSEK”) ve 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu da dahil olmak ilgili mevzuat kapsamında 3.kişilerin haklarını ihlal etmeyeceğini; ilanlarda yer alacak içeriklerde bahsi geçen Kanunlar kapsamında korunan bir fikri veya sınai mülkiyet hakkı olması halinde hukuka uygun olarak gereken tüm izinleri, hak ve yetkiyi aldığını/alacağını ve bu izinlerin alınmasından sadece kendisinin sorumlu olduğunu; aksi halde 3. kişiler ve/veya ENERJİİLAN nezdinde doğabilecek tüm zararları derhal tazmin edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Üye, Site’de yayınlayacağı ilanlarda yer alan ve korumaya tabi olan içeriklerin FSEK’in 21.ve 25. maddelerinde düzenlenen işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakları ile Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamındaki haklarının ENERJİİLAN tarafından reklam ve pazarlama faaliyetleri ve işbu Üyelik Sözleşmesi’nin 8,maddesinin 2. alt işbu . maddesi kapsamında herhangi bir sınırlama olmaksızın kullanılabileceğini işbu Üyelik Sözleşmesi ile herhangi bir ücret talep etmeksizin izin verdiğini ve bu izni vermeye hukuka uygun olarak yetkili olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
  3. ENERJİİLAN’IN tutanakla alacağı her türlü karara karşı işbu sözleşme ile uyuştuğu sürece itiraz etmeyeceğini kabul ve beyan eder. 
  4. Pasif olan ilanının ücreti ENERJİİLAN namına ve hesabına sanal post eft ve havale gibi ekonomik ücret tahsil yollarıyla yatırdıktan sonra ilan yayınlanmaması ve ücret tahsili fark edilmemesi durumunda  90 saat süresi tamamlanmadan ilan numarasını ve ödeme yaptığını TİCKET alanından portalda yayınlanan Kurumsal Whatsaap aracılığı yada e-mail yoluyla bildirmek zorunda olduğunu kabul ve beyan eder. 
  5. ENERJİİLAN aracılığıyla bağ ve iletişim kurduğu kişilerden göreceği zararlar karşısında ENERJİİLAN’I sorumlu tutmayacağını kabul ve beyan eder. 
  6. ÜYE eklediği verilerden kaynaklı olası bir kullanıcı yâda üyenin zarar görmesi karşısında mesuliyet ve tazminatı kabul etmektedir. 
  7. ÜYE ENERJİİLAN’IN her türlü yazılı talebine cevap vermek zorundadır 
  8. ÜYE ENERJİİLAN’IN üyeliğini oluştururken ve ilan eklerken gerçek bilgileri belirtmek zorundadır. 
  9. ENERJİİLAN’NIN Portalda ki blog da paylaşacağı ek sözleşme maddesinin 24 saat geçmesiyle işbu sözleşmenin bir ana maddesi olarak kabul edileceğini üye kabul ve beyan eder. 
  10.                10.Üye ENERJİİLAN’da alıcı bulamadı gerekçesiyle ENERJİİLAN’I suçlayamaz
  11.                11.Üye ENERJİİLAN’da alıcı bulamadı diye ENERJİİLAN’DAN ücret iadesi talep edemez. 
  12.                12.ENERJİİLAN üyesine sms e-posta ve benzeri her türlü iletişim hattıyla ENERJİİLAN ve şirketi bünyesinde ki diğer markalar adında her türlü reklam,bilgilendirme özel sunum mesajları atabilir ve sunabilir.Dilediği ağ ve iletişim aracıyla bunu yapabilir kullanıcılar ve üyeler işbu sözleşmeyi onaylayarak buna rıza gösterdiklerini açıkça kabul etmiş sayılırlar.
 4. MADDE ENERJİİLAN BLOG’UNDA YAYINLANMIŞ OLSA BİLE İşbu Sözleşmenin 7.MADDENİN 13.ALT MADDESİNE muhalif bir karar alamayacağını İlan konusu olan taşınmazın bir alıcı ve yatırımcı bulması sonrasında ENERJİİLAN’IN komisyon talep edemeyeceğini tüm taraflar kabul ve beyan eder 
 5.                10.MADDE TAHSİLAT VE ÜCRETLENDİRMELER
  1. MADDE BİREYSEL ÜYELİK ÜCRETSİZDİR
  2. ENERJİİLAN’IN ÜCRETSİZ KATEGORLERİ 

ENERJİ İŞ İLANLARI

Enerji,Enerji ve Çiftçilik alanında ücretsiz iş arayan üyelerin ilan verebileceği bir kategoridir.

ÜCRETSİZ

KAMU YARARI İLANLARI

STK ve Kamu Kurumlarının enerji yatırımcılarına ve  çiftçilerle ilgili aldıkları kararları Teşvik ve Hibeleri ücretsiz eklediği ve ilan ettiği kategoridir

ÜCRETSİZ

 1. ENERJİİLAN’IN ÜCRETLİ KATEGORİLERİ 

TARLA İLANLARI

200 Türk Lirası KDV DAHİL’DİR

Satılık Tarla İlanları

200 Türk Lirası KDV DAHİL’DİR 

Kiralık Tarla İlanları

200 Türk Lirası KDV DAHİL’DİR

» Ortaklık Teklifli Tarla İlanları

200 Türk Lirası KDV DAHİL’DİR

YATIRIMCI İLANLARI

200 Türk Lirası KDV DAHİL’DİR

SEKTÖR HİZMET İLANLARI

200 Türk Lirası KDV DAHİL’DİR

 SANTRAL İLANLARI

200 Türk Lirası KDV DAHİL’DİR

 Satılık Ges İlanları

200 Türk Lirası KDV DAHİL’DİR

Satılık Res İlanları

200 Türk Lirası KDV DAHİL’DİR

Kiralık Res İlanları

200 Türk Lirası KDV DAHİL’DİR

 Çağrı Mektubu İlanları

200 Türk Lirası KDV DAHİL’DİR

 1. Onaylanan ve süresi bakılmaksızın yayınlanmış hiçbir ücretli ilan’ın ilan yayın ücreti iade edilemez. 
 2. Tüm ilan yayın süreleri 1 yıl süre ile yayına alınır. 
 3. Aynı ilan’a ait 2 kere İLAN YAYIN ÜCRETİ ödemiş üyenin ilan yayın ücretlerinden 1 tanesi iade edilir." Farklı kategorilerde eklenmiş aynı ilan dahi olsa iadesi yapılmamaktadır ) 
 4. Doping ve tekil bir ilan yayın ücreti için kategorisine göre bir tahsilâttan fazla tahsilât yapılamaz. 
 5. Her yılın Ocak Ayının 15.işgününde 30’u aşmayacak şekilde ENERJİİLAN ilan yayın ücretini yenileme hakkına sahiptir. 
 6. Yenilenen ilan yayın ücretleri ENERJİİLAN tarafından ENERJİİLAN PORTALINDA yayınlandıktan sonra önceki tarih ve günlerde ilan eklemiş üyelerin borçlanmasına ve tekrar ek bir ücret ödemesine gerekçe gösterilemez. 
 7.                10.Tüm yapılacak ilan yayın ücretleri tanımı ilan edildikten sonra YENİ İLAN EKLEYENLERİ kapsamaktadır bir önce ki ilan eklemiş üye ve kullanıcıları bağlamaz. 
 8.                11.Her üye ilan ücretini ilan eklediği tarihte ki tarihte ki fiyat tarifine göre değil ancak ilanının ödemesini yaptığı tarihte ki ilan yayın ücreti ile ücretlendirilir.
 9.                12.Tekil doping ücret tutarı 25 .Türk Lirasıdır. KDV Dahildir.  
 10.                13.Her üye yılda 2 kere ilanına ait yahut ENERJİİLAN’A yaptığı ödemenin faturasını talep edebilir.
 11.                14.12.Maddenin 14.alt maddesi 2 yıl ile sınırlıdır. 
 1.                11.MADDE KULLANICILARIN ENERJİİLAN’A KARŞI SORUMLULUKLARI 
  1. Üyelere ait fotoğraf ve görselleri herhangi bir cihaza indiremezler 
  2. Üyelerin Ad-Soy adı – ilan numarası ,ilan bilgileri, üye iletişim bilgilerini kopyalayamazlar ve arşivleyemezler 
  3. Üyelik oluşturma ve herhangi bir ilana konu olmuş taşınmazı inceleme satın almak yada kiralamak için talip olma maksat ve amacının dışında ENERJİİLAN’I kullanamazlar
  4. Zararlı programlar ve yazılımlar olarak kabul edilen KODLARLA oluşturulmuş herhangi bir dijital oluşum aracılığıyla ENERJİİLAN’A giriş yapmaya ve erişim sağlamaya çalışamazlar
  5. Bireysel Üyelerin eklediği bir ilanı Gayrımenkul ve Emlakçılık sektöründe çalışan kişi ,şirket yada kişiler vekalet satış temsilciliği ve benzeri konularla üyeleri arayıp teklifte bulunamazlar.Tespiti durumunda Üyeye ve ENERJİİLAN’a karşı tazminat yükünü kabul etmek zorundadır. 
  6. Kullanıcılar hiçbir bireysel üyenin eklediği ilanı küçük düşürecek ,alay edecek şekilde herhangi bir sosyal medya ağında paylaşamazlar. 
  7. Kullanıcılar ENERJİİLAN’DA kurumsal kayıtları bulunmadığı sürece ENERJİİLAN’IN hiçbir bireysel üyesini yatırımcı sıfatıyla arayamazlar. 
 2.                12.MADDE ANA İLKELER 
  1. ENERJİİLAN sunucu nakli ,siber saldırı ve bilişim kaynaklı bir sorun haricinde ekli bir üyenin AKTİF İLANI sisteminde kayıtlı olduğu ve süresi bitmeyene kadar yayınına ara ve son veremez
  2. ÜYE ENERJİİLAN’A bildirmediği ve müracaat etmediği sürece yargı ve hesap sorar bir tüzel kuruma müracaat edemez. 
  3. İşbu sözleşmenin 12.Maddenin 3 alt maddesinde ki sınırlama tüzel kurumlara meşgul etmeme ve üyenin yada kullanıcının sorununa çözüm bulmaya ve şikayetleri bertaraf etmeye dönük bir önlem olduğunu kullanıcı kabul ve beyan eder.
  4. İşbu sözleşmenin 12.Maddenin 3.alt maddesinde TÜKETİCİ KURULLARINA üyelerimiz gidebilir. Üyelerimize yaptıkları müracaat 90 saat içinde cevap bulmaması ve çözüm sağlanması durumunda üyeler hak arayışlarında bulunabilir ENERJİİLAN muhataplığını tüzel kurumlarla kuracağını üye ve taraflar kabul ve beyan ederler
  5. Üyenin eklediği ilan sözleşmeye aykırı olmadığı süreci ÜCRETİ ÖDENMİŞ AKTİF ADAYI her türlü ilanı kategorisine göre ENERJİİLAN kabul etmek zorundadır.
  6. ENERJİİLAN ırk,dil,din,cinsiyet ve uyruk ile düşüncesine göre üyelerini sınıflayamaz her üyeye eşit şart ve usullerde hizmet sunmak zorundadır 
  7. ENERJİİLAN’IN Ticari Enerji faaliyetleri yürütmek isteyen firma ve kuruluşlarla kişi yada kişilere uygun Enerji arazisi bulmak ve sunmak amacıyla kurulmuş ENERJİ VE ÇİFTÇİLİK tarla,arazi,zeytinlik,bağ &bahçe arayışında olanlara yer temini yapmak amacıyla faaliyete girmiş bir İLAN KURULUŞU olduğu bilgisini taraflar kabul ve beyan ederler.
  8. Tüm maddelere karşı kullanıcı,üye ve ENERJİİLAN sorumlu olduğunu kabul taahhüt beyan ve onay verdiklerini işbu sözleşme ile ilan ederler. 
 3.                13.MADDE TUTANAK TASLAKLARI 
  1. YAYINDAN SÜRELİ ALINMA TUTANAĞI

YAYINDAN SÜRELİ ALINMA TUTANAĞI

 

TARİH

   

SONUÇ

 

 

 

TUTANAK OLUŞTURULMA VE TUTMA GEREKÇESİ 

Bireysel üyelik sözleşmesinin 5.maddesi ve alt madde anlatımları gerekçesiyle işbu tutanak ENERJİİLAN tarafından tutulmaktadır

 

GEREKÇE

 

TARLA

 

1.SÖZLEŞME MADDELERİ

 

ARAZİ

 

2.ÜYENİN ADI SOYADI

 

ZEYTİNLİK

 

EKLİ İLANIN NUMARASI

 

BAĞ & BAHÇE

 

İLAN KONUSU

 

SİT ALANI

 

BİLGİLENDİRME
YAPILIP YAPILMADIĞI

 

ADA NO

 

ÜYENİN AÇIKLAMASI

 

PARSEL NO

 

İLETİŞİM RAPOR NO

 

 

 

 

 

 

 

ÖNCEKİ ADA PARSEL BİLGİLERİ

 

VERİLMİŞ SÜRE

 

FATURA NO

 

TAMAMLANMIŞ SÜRE VE AÇIKLAMALARININ KONU OLDUĞU GEREKÇELER

 

 

 

 

 

 

 

TESPİT KONUSU

 

TUTANAĞI DOLDURANLAR 

 

ŞAHİT

 

İMZA

 

İMZA

 

 

 1. YAYINDAN SÜRESİZ ALINMA TUTANAĞI

YAYINDAN SÜRESİZ ALINMA TUTANAĞI

 

TARİH

   

SONUÇ

 

 

 

TUTANAK OLUŞTURULMA VE TUTMA GEREKÇESİ 

Bireysel üyelik sözleşmesinin 5.maddesi ve alt madde anlatımları gerekçesiyle işbu tutanak ENERJİİLAN tarafından tutulmaktadır

 

GEREKÇE

 

TARLA

 

1.SÖZLEŞME MADDELERİ

 

ARAZİ

 

2.ÜYENİN ADI SOYADI

 

ZEYTİNLİK

 

EKLİ İLANIN NUMARASI

 

BAĞ & BAHÇE

 

İLAN KONUSU

 

SİT ALANI

 

BİLGİLENDİRME
YAPILIP YAPILMADIĞI

 

ADA NO

 

ÜYENİN AÇIKLAMASI

 

PARSEL NO

 

İLETİŞİM RAPOR NO

 

 

 

 

 

 

 

ÖNCEKİ ADA PARSEL BİLGİLERİ

 

ARŞİV EKRAN RESMİ NO

 

FATURA NO

 

TAMAMLANMIŞ SÜRE VE AÇIKLAMALARININ KONU OLDUĞU GEREKÇELER

 

 

 

 

 

 

 

TESPİT KONUSU

 

TUTANAĞI DOLDURANLAR 

 

ŞAHİT

 

İMZA

 

İMZA

 

 

 1.                14.MADDE İŞBU SÖZLEŞMEDE GEREÇEN KELİME VE ANLAMLARI
 1. İşbu sözleşmede olası çıkacak bir çıkmazda ENERJİİLAN üyenin haklarını üyeye tanımaması yada üyeden haklarını alamaması durumunda taraflar Adıyaman İcra Daire ve Mahkemelerine müracaat edebilirler. 
 2. İşbu sözleşmenin tüm maddelerini kullanıcılar onay verdiklerini kabul ederler. 
 3. İşbu sözleşmenin hiçbir maddesi yok hükmünde sayılamaz hepsi BİREYSEL ÜYELİK SÖZLEŞMESİNİN ayırt edilemez ve yok sayılamaz bütün bir parçasıdır.
 4. İşbu sözleşmeye onay verecek kullanıcı İLAN EKLEME ve ÜCRETLERİ konusunda bilgilendirildiğini kabul eder ve beyan etmektedir. 
 5. İşbu sözleşmeyi ONAYLAYAN kullanıcılar ENERJİİLAN’IN üyesi sıfatında değerlendirileceğini kabul ve beyan ederler.
 6. İşbu sözleşme Üyenin ücretli ilan eklemediği sürece ENERJİİLAN’A hiçbir şart ve esnada yükümlü olmayacağını İLAN EKLEDİĞİNDE DE sadece eklediği ilanının ücretini 1 kereye mahsus olarak DOPİNG kullanmadan ödeme yapacağını taraflar kabul etmektedir. 
 7. ENERJİİLAN KVKK başta olmak üzere her türlü Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve hukuki koşuluna uyarak ÜYESİNİ ve Kullanıcılarını koruyacağını kabul ve beyan eder.  
 8. İşbu sözleşme 1.Maddeden başlayıp işbu maddeye kadar tüm madde ,başlık ve anlatımlarıyla tek bir bütün olarak değerlendirildiğini ve işbu madde de son bulduğunu kabul ve beyan ederler. 

ENERJİİLAN / BİREYSEL ÜYELİK SÖZLEŞMESİ
WEBYASOFT/ORTAKLAR ÇEVRE A.Ş